NIEUWS UIT LELYSTAD

Omstreden reclamebelasting wordt afgeschaft, zoals verwacht

De gemeenteraad heeft dinsdagavond besloten de omstreden reclamebelasting voor ondernemers in het Stadshart af te schaffen, de bijdrage aan promotiekosten. Tegelijkertijd wil de raad nog één poging ondernemen om samen met ondernemers te kijken of een vorm van samenwerking in het Stadshart op poten kan worden gezet.

Logische uitkomst

Dat de reclamebelasting nu wordt afgeschaft, is geen verrassing. Het is een gevolg van een eerder besluit van de gemeenteraad een draagvlakmeting te houden, om zo onder ondernemers te peilen of men voor of tegen deze belasting is. Vorig jaar was er namelijk groeiende kritiek op de besteding. Daarvoor was de stichting Hart van Lelystad (HvL) verantwoordelijk, met daarin een aantal ondernemers uit het Stadshart. Veel andere ondernemers vonden dat het volstrekt ondoorzichtig was hoe en waar die het geld van de belasting aan uitgaven en klaagden over een gebrek aan invloed daarop.

De reclamebelasting is in 2018 in het leven geroepen om activiteiten te organiseren in het Stadshart en voor de promotie van het winkelgebied. De gemeente int de belasting, alle ondernemers betalen er aan mee en Hart van Lelystad was verantwoordelijk voor de besteding. Vanwege de groeiende kritiek op HvL besloot de gemeenteraad de draagvlakmeting te organiseren, met vooraf de afspraak zich aan de uitslag daarvan te zullen houden. Verreweg de meeste ondernemers hebben de draagvlakmeting helemaal niet ingevuld (68 procent) en van degenen die dat wel deden, gaf  87 procent aan tegen de reclamebelasting te zijn.

Maar op de draagvlakmeting zelf valt wel wat af te dingen, vond de InwonersPartij. De vraagstelling zou niet al te duidelijk zijn geweest en een aantal ondernemers wist er niets van. Ook zou het enquêteformulier zijn gestuurd naar winkels die al helemaal niet meer bestaan. De InwonersPartij diende daarom een voorstel in om nog één keer in gesprek te gaan: een afvaardiging van de gemeenteraad en de ondernemers in het Stadshart moeten nog één keer de mogelijkheid verkennen of en zo ja in welke vorm er samengewerkt kan worden in activiteiten en evenementen voor het Stadshart. Voor 28 februari moet dat overleg afgerond zijn, zodat daarna kan worden beslist over hoe er verder wordt gegaan.

City Marketing Lelystad CML

Ofschoon wethouder Dennis Grimbergen zich niet herkende in de kritiek op de draagvlakmeting zelf, kon hij zich wel vinden in het voorstel van de InwonersPartij, dat mede werd ingediend door de VVD, D66, ChristenUnie en Forum voor Democratie. Alle partijen in de gemeenteraad stemden er daarom mee in, behalve Mooi Lelystad. Dat wilde eerst een overleg afwachten tussen ondernemers en City Marketing Lelystad (CML) van aanstaande maandag, waar dit promotiebureau zijn plannen presenteert. CML heeft namelijk eind vorig jaar de activiteiten van HvL overgenomen en een aantal evenementen georganiseerd in het Stadshart. Het hoopt dat dit jaar ook weer te kunnen doen en lijkt het vertrouwen van een groot aantal ondernemers in het Stadshart te hebben.

Maar de grootste meerderheid in de gemeenteraad vond juist dat dit voorstel dat overleg ten goede komt, omdat het een duidelijk politiek signaal is dat de raad het Stadshart belangrijk vindt.

En of het dan straks eventueel CML is dat de activiteiten organiseert of een andere partij, dat is niet aan de politiek, maar aan de ondernemers zelf.

Leefbaar Lelystad was trouwens de enige partij die tegen het afschaffen van de reclamebelasting stemde.

Geplaatst op 31 januari 2023.

     

Plaats reactie


Beveiligingscode
Vernieuwen

0
Shares
17 maart, 2023

Vogelgriepvaccin uit lab in Lelystad moet nu de praktijk in

Lelystad speelt een rol in de ontwikkeling van een vaccin tegen vogelgriep en daarin is mogelijk…
16 maart, 2023

Centrada zet in Warande veertien huurhuizen van 800 euro neer

Warande krijgt er veertien huurhuizen voor de middengroep bij. Woningcorporatie Centrada gaat in de…
16 maart, 2023

BoerBurgerBeweging veruit grootste in Flevoland; update: ook suces in waterschap

De BoerBurgerBeweging is ook in Flevoland de grote winnaar van de verkiezingen. De partij wist…
16 maart, 2023

BBB nu de grootste in Lelystad, ex-kampioen Forum dé verliezer

De BoerBurgerBeweging is de grootste partij geworden tijdens de provinciale verkiezingen in…
15 maart, 2023

Natuurpark ruimt zijn volledige kudde moeflons vanwege ziekte

Natuurpark Lelystad gaat zijn kudde moeflons ruimen vanwege een ziekte, de zwoegerziekte. Dat is…
15 maart, 2023

Distributiecentrum Bol wordt een enorme banenmotor

Het nieuwe distributiecentrum dat Bol.com aan de Flevokust Haven gaat bouwen, zal op termijn aan…
15 maart, 2023

Gedicht van de week: Verwondering (Wil van der Lans)

Radio Lelystad plaatst wekelijks een ‘Gedicht van de Week’ van een Lelystedeling. Er loopt namelijk…
14 maart, 2023

Geslaagde reddingsactie voor zwaan die vastzat in visnet

Mannen die aan het werk waren in de Mortelstraat, in het havengebied van bedrijventerrein…
14 maart, 2023

Houtribdreef tot augustus deels opgebroken, maar wel bruikbaar

De Houtribdreef wordt onder handen genomen. Deze week is begonnen met het vervangen van 25 meter…
14 maart, 2023

Genomineerden voor Lelystadse sporttitels zijn bekend

De genomineerden voor de Lelystadse Sportverkiezing zijn bekend. De afgelopen weken hebben inwoners…
14 maart, 2023

Hardleerse rijbewijsloze automobilist moet auto inleveren

De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 24-jarige man aangehouden zonder bekende…
14 maart, 2023

Leefbaar Lelystad is op zoek naar wijkambassadeurs

Leefbaar Lelystad zoekt voor elke wijk in Lelystad ‘wijkambassadeurs’, die met de politieke partij…
14 maart, 2023

‘Varend ontgassen kan einde van het jaar verboden zijn’

Het varend ontgassen van schepen, zoals nu op onder andere het Markermeer bij Lelystad plaatsvindt,…
13 maart, 2023

'Jeugdzorg is versnipperd en dat kan letterlijk dodelijk zijn'

De jeugdhulp in Lelystad loopt vast bij complexe dossiers. Er wordt wel in geïnvesteerd, maar door…
13 maart, 2023

Brandweer haalt dode kat uit Gelderse Diep, 'nummer 20' (update)

De brandweer heeft zondag weer een dode kat uit het Gelderse Diep gevist, en omwonenden zeggen dat…
13 maart, 2023

Oostvaardersplassen lijken weer jonge zeearenden te krijgen

De boswachters van de Oostvaardersplassen hopen over een paar weken jonge zeearenden te hebben. Er…
13 maart, 2023

Anacondabrug wordt 240 meter lange energiezuinige lichtslang

De Anacondabrug, de brug voor voetgangers en fietsers over de Oostranddreef bij de Landerijen,…
11 maart, 2023

Veroorzaker Amber Alert voor vermiste dochter krijgt tien maanden cel

De 35-jarige Lelystedeling die in juni zijn dochter meenam terwijl ze onder toezicht van de…
11 maart, 2023

Verdachte van stalking moet in cel zijn rechtszaak afwachten

De man die vorig jaar twee maanden lang een vrouw uit Lelystad zou hebben gestalkt en daarbij ook…
10 maart, 2023

CDA maakt zich zorgen over arbeidsmigranten bij distributiecentrum

Het CDA maakt zich zorgen over de gevolgen van het zeven verdiepingen hoge distributiecentrum dat…
10 maart, 2023

Aanpassingen aan Stationsdreef, Oostranddreef en rotondes

De Oostranddreef en de Stationsdreef staan dit jaar op de nominatie voor groot onderhoud. Daarbij…
10 maart, 2023

Verdachte van moord op moeder blijft voorlopig vastzitten

De Lelystedeling die er van wordt verdacht in Almere zijn 77-jarige moeder te hebben omgebracht,…
09 maart, 2023

St Jansdal is rond met alle zorgverzekeraars, 'duurde lang'

St Jansdal heeft met alle zorgverzekeraars een contract voor 2023, ook voor budgetpolissen. Dit…
09 maart, 2023

Porteum biedt leerlingen gratis menstruatieproducten aan

Leerlingen van Porteum kunnen gratis menstruatieproducten krijgen. De scholengroep heeft van de…
09 maart, 2023

Terugkeer Jessy Kuipers bij SVL moet 'koers naar boven' inzetten

Voetbaltrainer Jessy Kuipers keert terug bij SV Lelystad '67, kortweg SVL, en neemt het eerste…
08 maart, 2023

Update: aanhouding tiener na steken jeugdlid bij Batavia '90

Een minderjarige jongen is woensdagavond rond negen uur gestoken met een mes bij voetbalvereniging…
08 maart, 2023

Jason Duijvestijn is weer een stapje dichter bij het grote werk

Karttalent Jason Duijvestijn uit Lelystad, inmiddels twaalf jaar oud, heeft de volgende stap in…
08 maart, 2023

Man die opa en kleinzoon doodreed moet langer de cel in

De 30-jarige Lelystedeling die op 29 november 2019 met hoge snelheid een ongeluk veroorzaakte op de…

Radio Lelystad: de hele dag dichtbij! | Ook op Facebook, Instagram, YouTube en Twitter